وبلاگ گردشگری

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/6acd6

مترو سنت پترزبورگ یکی از عمیق ترین و زیباترین متروهای جهان است که بیش از یک دهه طول کشید تا ساخته و افتتاح شود. این مترو همچنین از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه و شهر سن پترزبورگ به شمار می رود و بسیاری از گردشگران خارجی در سفر خود از ایستگاه های زیبای آن بازدید می کنند.

مترو سنت پترزبورگ یک سیستم حمل و نقل سریع در شهر سن پترزبورگ و استان لنینگراد است که در سفر به این شهر با تور روسیه حتما برای سفرهای درون شهری خود باید از آن استفاده کنید. مترو سنت پترزبورگ در تاریخ 15 نوامبر 1955 افتتاح شد و جالب است بدانید این مترو امروزه یکی از دیدنی ترین جاذبه های روسیه است که بسیاری از طرح های معمولی شوروی سابق را به نمایش می گذارد و در داخل ایستگاه های مختلف آن تزئینات و کارهای هنری نفیسی وجود دارد که آن را به یکی از متروهای جذاب و زیبا در جهان تبدیل کرده است. سیستم مترو سنت پترزبورگ در حال حاضر از 5 خط به طول 124 کیلومتر تشکیل شده و دارای 72 ایستگاه شامل 7 نقطه انتقال است.

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

 

با توجه به زمین شناسی منحصر به فرد این شهر، مترو سنت پترزبورگ یکی از عمیق ترین سیستم های مترو جهان است و عمیق ترین ایستگاه این سیستم، ادمیرال تیسکایا در 86 متری زیر زمین می باشد، همچنین روزانه حدود 2 میلیون مسافر با این سیستم جابجا می شوند و از نظر شلوغی، نوزدهمین سیستم مترو در جهان به شمار می رود. اگر با تور مسکو سنت پترزبورگ سفر می کنید، توصیه می کنیم حتما از ایستگاه های زیبای این مترو دیدن کنید حتی اگر نمی خواهید با مترو در شهر جابجا شوید.

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

 

تاریخچه مترو سنت پترزبورگ
بحث احداث یک جاده زیرزمینی در سن پترزبورگ در سال 1820 به وجود آمد و به دنبال آن یکی از ساکنان این شهر که مردی به نام Torgovanov بود، یک پروژه جسورانه را به امپراتور الکساندر اول ارائه داد که شامل حفر تونل از مرکز شهر به جزیره واسیلوسکی بود ولی این پروژه توسط حاکم روسی رد شد و به مردی که ایده را ارائه کرده بود دستور داد تا یک تعهدنامه مبنی بر این که دیگر در آینده درگیر طرح های بی پروا و سبک مغز نباشد را امضا کند و سرش به کار خودش باشد، بسیاری ایده ها و پروژه های دیگر ارائه شد ولی آن ها نیز راه به جایی نبرد. بسیاری از استدلال ها در مورد ساخت جاده زیرزمینی مطرح شده است، راهبان شهر اظهار داشتند كه كارهاي حفاري باعث نقض امنیت شهر و احترام شهروندان خواهد شد، صاحب املاک آن منطقه نیز تایید کرد که ترافیک زیرزمینی بنیان ساختمانها را تضعیف می کند، بازرگانان هم می ترسیدند كه حفاریهای آزاد باعث رکود تجارت آنها شود ولی خشن ترین مخالفان با حفاری زمین، روحانیت بود که اصرار داشتند با ایجاد معابر زیرزمینی كه در نزدیکی بناهای کلیسا قرار گرفته اند، از عزت کلیساها کاسته می شود، بنابراین، تمام پروژه های ساخت یک گذرگاه زیرزمینی در سن پترزبورگ و بعدها در پتروگراد تنها نوشته ای بر روی کاغذ ماند.

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

 

با پایان قرن نوزدهم، برخی از علاقه مندان، بحث در مورد احتمال افتتاح اولین سیستم راه آهن شهری امپراتوری روسیه را آغاز کردند. مطبوعات آن زمان، برنامه های اولیه را ستودند، در حالی که مهندسین خصوصی نگران عدم تجربه جدی خود در نوع پروژه های مورد نیاز برای ساخت مترو سنت پترزبورگ بودند. در آن زمان، سن پترزبورگ حتی قطارهای برقی هم نداشت، این در حالی است که به دلیل آرزوی مسئولان شهرداری وقت برای تصرف مالکیت مترو سنت پترزبورگ پس از ورود نهایی و افتتاح برای سرویس دهی، هیچکدام از پروژه های یاد شده تاکنون عملی نشده است. در سال 1901 مهندس ولادیمیر پچکوفسکی پروژه خود را برای ساختن یک ایستگاه مرتفع در وسط نوافسکی نوسکی، روبروی کلیسای جامع کازان و پیوند دادن آن از طریق بخش های مرتفع و زیرزمینی مسیر (بالاتر از کانال های اکاترینسکی و اوبوودنی و زیر چشم انداز زابلکانسکی) با پایانه های راه آهن بالتیکی و ورشاوسکی ارائه داد. در همان سال، Reshevsky که او نیز یک مهندس بود که به دستور وزیر امپراتور برای سیستم حمل و نقل کار می کرد، دو پروژه ای که انجام آنها ممکن بود را ارائه داد که هدف اصلی آن، یکی کردن تمامی ایستگاه های اصلی راه آهن سن پترزبورگ به وسیله یک تغییر شهری بود، یک پیشرفت فوق العاده بود، کاری که سالها توسط یک مهندس راه آهن به نام بالینسکی (یکی از اولین مهندسان مترو روسیه) انجام شده بود که شامل برنامه هایی برای ساخت شبکه اختصاصی از شش خط شهری بود که دو مورد از آنها خطوط شعاعی با طول کلی 172 کیلومتر می باشد. کار ساخت و ساز مترو سنت پترزبورگ پیش بینی می شد که حدود 190 میلیون روبل هزینه داشته باشد، با این حال، در سال 1903 امپراتور نیکلاس دوم قبل از شروع کار، این طرح را رد کرد.

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

 

ساخت و ساز مرحله اول، رها کردن و افتتاح مترو سنت پترزبورگ
تقریباَ تمام طراحی های قبل از انقلاب روسیه، شبیه به متروهای پاریس یا وین بود، متاسفانه در آن زمان مهندسان روسی از تخصص و منابع فنی کافی برای ساخت تونل های عمیق از طریق بستر واقع در زیر سن پترزبورگ برخوردار نبودند. در سال 1918 پس از انقلاب اکتبر 1917، مسکو به پایتخت روسیه تبدیل و به دنبال آن جنگ داخلی روسیه شروع شد و در این زمان بیش از یک دهه بود که برنامه ساخت مترو سنت پترزبورگ روی میز بود.

در سال 1938، مساله ساخت مترو سنت پترزبورگ به ابتکار Alexei Kosygin، رئیس کمیته اجرایی اتحاد جماهیر شوروی لنینگراد، دوباره زنده شد و ایوان زوبکوف به عنوان اولین مدیر ساخت مترو منصوب شد، این پروژه اولیه توسط موسسه "Metrogiprotrans" مسکو طراحی شد و در آوریل سال 1941 ، 34 شفت برای مرحله اولیه ساخت به پایان رسید ولی در طول جنگ جهانی دوم به دلیل کمبود بودجه، نیروی انسانی و تجهیزات، کار ساخت و ساز مترو سنت پترزبورگ متوقف شد و زوبکوف که در سال 1944 درگذشت، موفق نشد، افتتاح مترو را مشاهده نماید.

 

دوران اولیه ساخت مترو سنت پترزبورگ پس از جنگ
قرار شد که در سال 1946 تحت رهبری M A Samodurov ساخت مرحله اول مترو با نسخه جدید پروژه به پایان برسد ولی ساخت مترو سنت پترزبورگ با مشکلات دیگری نیز مواجه بود، با برطرف شدن این مشکلات بالاخره در 3 سپتامبر سال 1947، ساخت و ساز دوباره در مترو لنینگراد یا همان سنت پترزبورگ آغاز شد و در دسامبر سال 1954، شورای وزیران اتحاد جماهیر شوروی دستور داد كه سرپرستی سازمان حمل و نقل دولتی لنینگرادسكی متروپولیتن به ایوان نوویكوف واگذار شود و این سازمان دفاتر خود را در ساختمانی بالاتر از ایستگاه موسسه Tekhnologichesky مستقر کرد و در نهایت در 7 اکتبر 1955 برق در مترو روشن شد و در 5 نوامبر 1955، قراردادی که در آن مرحله نخست مترو سنت پترزبورگ به بهره برداری رسید، امضا و مترو به طور رسمی در روز 15 نوامبر 1955 با 7 ایستگاه افتتاح شد.

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

 

برای رزرو انواع تور های خارجی روسیه از جمله تورهای ترکیبی روسیه مانند تور مسکو سنت پترزبورگ و یا تور تابستان روسیه، می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی و همچنین به صورت حضوری، اقدام نمایید، توجه داشته باشید با هماهنگی کارشناس مربوطه می توانید هر کدام از جاذبه های روسیه را که مد نظر دارید، برای بازدید در زمان خرید رزرو تور روسیه انتخاب کنید، همچنین می توانید مدت زمان اقامت، پرواز و هتل محل اقامت خود را خارج از پکیج نیز رزرو نمایید.

 

زیباترین ایستگاه های مترو سنت پترزبورگ
همانطور که گفتیم مترو سنت پترزبورگ یکی از زیباترین متروهای جهان است و ایستگاه های آن را می توان به عنوان بهترین جاذبه های روسیه معرفی کرد، از جمله زیباترین ایستگاه های مترو سنت پترزبورگ عبارتند از ایستگاه آوتوو Avtovo، کیروسکی زاود Kirovsky Zavod، ناروسکایا Narvskaya، پوشکینسکایا Pushkinskaya، پلوشاد وستانیا Ploshchad Vosstaniya، اسپورتیونایا Sportivnaya، مژدوناردنایا Mezhdunarodnaya و آدمیرال تیسکایا Admiralteyskaya که در تور مسکو سنت پترزبورگ حتما باید از آنها دیدن کنید. سایر ایستگاه های این مترو نیز جذابیت خاصی دارند و بسیاری از گردشگرانی که در تور تابستان روسیه شرکت می کنند به عمیق ترین آنها می روند و از آنها بازدید می کنند.

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

 

 خطوط مترو سنت پترزبورگ

مترو سنت پترزبورگ دارای 6 خط انتقال است که عبارتند از Kirovsko-Vyborgskaya، Moskovsko-Petrogradskaya، Nevsko-Vasileostrovskaya، Pravoberezhnaya، Frunzensko-Primorskaya و Krasnosel'sko-Kalininskaya. در صورتی که در تور تابستان روسیه شرکت کنید، می توانید با هماهنگی تور لیدر خود از تک تک این خطوط و ایستگاههای زیبای مترو سنت پترزبورگ بازدید نمایید. 

نگاهی به مترو سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ هتل در روسیه مترو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه