وبلاگ گردشگری

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/743ea

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از شهرهای مهم و تاریخی در تور روسیه است که از تعداد زیادی جاذبه گردشگری مهم و تاریخی بهره می‌برد. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مهم در سنت پترزبورگ نیز در برنامه‌های اصلی بازدید و گشت‌وگذار در سنت پترزبورگ و تور روسیه گنجانده شده‌اند، همچون موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum)، کلیسا اسحاق مقدس (St. Isaac’s Cathedral)، کلیسا کازان (Kazan Cathedral)، ساختمان سینگر (Singer House)، موزه دولتی روسیه (State Russian Museum) و موارد مشابه که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهد. بااین‌وجود، گردشگرانی هستند که قصد دارند تا از تمام وقت خود در سنت پترزبورگ را به بازدید از مکان‌های دیدنی این شهر، به‌خصوص مکان‌های دیدنی و جاذبه‌هایی که کمتر موردتوجه آژانس‌های مسافرتی و برگزارکنندگان تور روسیه قرار دارد اختصاص دهند. گردش در سنت پترزبورگ و بازدید از فضای شهر نیز از موارد موردتوجه در تور سنت پترزبورگ است که توجه بسیاری از گردشگران به آن جلب می‌شود. برای پیاده‌سازی هر یک از این دو مورد، گردشگران نیاز دارند تا با خیابان‌ها و آدرس‌های مهم سنت پترزبورگ آشنا بوده تا با خیال راحت به گردش در این شهر زیبا و تاریخی پرداخته و از معماری این شهر لذت ببرند. یکی از مواردی که گردشگران برای آماده شدن برای گردش در سنت پترزبورگ می‌توانند به آن بپردازند، آشنایی با میدان‌های اصلی شهر است. پیش‌ازاین در رابطه با برخی از میدان‌های مهم سنت پترزبورگ همچون میدان کاخ (Palace Square)، میدان اصلی شهر، میدان هنر (Arts Square) یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ و میدان استروفسکی (Ostrovsky Square) صحبت کرده‌ایم. حال نیز قصد معرفی یکی دیگر از میدان‌های مهم و تاریخی سنت پترزبورگ، میدان سنا (Senate Square) را داریم.

میدان سنا

 

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ

اگرچه میدان سنا یکی از مهم‌ترین آدرس‌های سنت پترزبورگ برای گردشگرانی است که قصد گشت‌وگذار در سطح شهر خارج از برنامه‌های تور روسیه را دارند، پیشینه تاریخی میدان سنا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن در تور نوروزی روسیه به‌حساب مي‌آید. میدان سنا یکی از اولین میدان‌های سنت پترزبورگ است که در سال ۱۷۰۴ در کناره رودخانه بولشایا نوا شکل‌گرفته است. نام این میدان سه بار در طول تاریخ تغییر کرده است. در ابتدا نام میدان پیتر (Peter’s Square) در سال ۱۷۸۲ به این میدان اختصاص داده‌شده بود که این نام در سال ۱۹۲۵ به میدان دسمبریست (Decembrist) تغییر پیدا کرد. دلیل این تغییر نیز بزرگداشت اتفاق تاریخی شورش دسمبریست در این میدان در سال ۱۸۲۵ بوده است. نام میدان دسمبریست تا سال ۲۰۰۸ بر روی این میدان پابرجا ماند تا در این سال نام آن به میدان سنا (Senate) تغییر پیدا کند. ازلحاظ جغرافیایی، میدان سنا توسط چند مورد از مهم‌ترین ساختمان‌ها و مکان‌های مهم سنت پترزبورگ احاطه‌شده است. از شرق این میدان به ساختمان دریاسالار (Admiralty Building) متصل بوده و از غرب ساختمان سنا و سینود قرارگرفته است. در بخش جنوبی میدان سنا نیز کلیسا اسحاق مقدس (St. Isaac’s Cathedral) قرارگرفته است و از طرف شمالی نیز یک منظره فوق‌العاده از رودخانه بولشایا نوا قابل‌مشاهده است. با تمام این وجود، شاید مهم‌ترین ویژگی این میدان، قطعه اصلی آن یعنی مجسمه اسب‌سوار برنزی (The Bronze Horseman) باشد که از سال ۱۷۸۲ در مرکز این میدان قرارگرفته است.

اسب‌سوار برنزی

 

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ

مجسمه اسب‌سوار برنزی، یک مجسمه یادبود و بزرگداشت پیتر کبیر، مؤسس سنت پترزبورگ و امپراتوری روسیه است که به دستور کاترین کبیر (Catherine the Great) یکی از محبوب‌ترین ملکه‌های روسیه در میدان سنا ساخته و نصب‌شده است. مجسمه اسب‌سوار برنزی یکی از چندین مجسمه یادبود مهم در تور روسیه است که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن در خلال برگزاری تور تابستان روسیه از دست بدهند. این مجسمه یادبود باشکوه توسط مجسمه‌ساز فرانسوی اتین ماوریس فالکونت (Étienne Maurice Falconet) طراحی و ساخته‌شده است. هم‌زمان با نصب شدن این مجسمه در میدان سنا، نام این میدان نیز به میدان پیتر تغییر پیدا کرد. بر روی سنگ ستون مجسمه یادبود نیز نوشته «از کاترین کبیر به پیتر کبیر» حک‌شده است که نشان‌گر ارادت و احترامی است که کاترین کبیر برای اولین امپراتور روسیه یعنی پیتر کبیر قائل بوده است.

ساختمان دریاسالار

 

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ

میدان سنا در ابتدای شکل‌گیری به‌عنوان سرازیری ساختمان دریاسالاری به رودخانه بولشایا نوا استفاده می‌شده است. همان‌طور که می‌دانید، ساختمان دریاسالاری در ابتدا کارگاه تولید کشتی بوده است که توسط پیتر کبیر برای تقویت ناوگان دریایی امپراتوری روسیه تأسیس‌شده بود. اگرچه ساختمان دریاسالاری ازلحاظ گردشگری از اهمیت چندان زیادی در تور سنت پترزبورگ برخوردار نبوده و بخشی از مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ به شمار نمی‌رود، ازلحاظ تاریخی این ساختمان یکی از مهم‌ترین مکان‌های سنت پترزبورگ به شمار می‌رود. بسیاری از گردشگران نیز برای بازدید از معماری موردتوجه آن از آن دیدن می‌کنند. یکی از نکات جالب در رابطه با ساختمان دریاسالاری، برج و نیزه آن است که از هر سه خیابان اصلی سنت پترزبورگ قابل‌مشاهده بوده و افسانه‌های زیادی در رابطه با آن مطرح است. اهالی قدیمی سنت پترزبورگ معتقدند که کسانی که احتیاج به شانس دارند، کافی از هرجایی از شهر به نیزه و برج ساختمان دریاسالاری نگاه کنند، درصورتی‌که این نیزه را مشاهده کنند، شانس درهای خود را بر روی آن‌ها می‌گشاید.

ساختمان سنا و سینود

 

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ

نام امروزی این میدان نیز به دلیل قرار گرفتن ساختمان سنا و سینود در بخش غربی آن است. بسیاری از گردشگران در هنگام بازدید از سنت پترزبورگ از مقابل این میدان عبور کرده و ساختمان باشکوهی را در غرب آن مشاهده می‌کنند که درگذشته محل قرارگیری سنا و بدنه اجرایی کلیسا ارتدکس در سنت پترزبورگ بوده است. ساختمان سنا و سینود امروزی در سال ۱۸۲۹ تحت نظارت و طراحی یکی از مهم‌ترین معماران ایتالیایی سنت پترزبورگ یعنی کارلو روسی به‌صورت کامل بازسازی شده است. این ساختمان در آن زمان به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بزرگ‌تر شده و یک طاق باشکوه در میان آن قرارگرفته است. همچنین تزئینات موردتوجه و زیبایی نیز به آن اضافه‌شده است که چهره امروزی این ساختمان را جذاب‌تر کرده است. کارلو روسی در سنت پترزبورگ پروژه‌های معماری زیادی را به انجام رسانده است که شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌های تور ارزان روسیه ما از آن‌ها دیدن کنید.

کلیسا اسحاق مقدس

 

بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ

اگرچه کلیسا اسحاق مقدس (St. Isaac’s Cathedral) امروزه فاصله کمی با میدان سنا گرفته است، درگذشته اولین کلیسا چوبی اسحاق مقدس در محلی نزدیک‌تر به میدان سنا تأسیس‌شده بود که بعداً با کلیسا سنگی جایگزین شده و در حال حاضر گردشگران در محل امروزی از آن دیدن می‌کنند. کلیسا اسحاق مقدس یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ در تور روسیه است که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهد. البته فراموش نکنید که سنت پترزبورگ از جاذبه‌های زیادی برخوردار بوده و مکان‌های دیدنی زیادی در این شهر تاریخی و زیبا وجود دارد که می‌توانید در خلال برنامه‌های تور روسیه از آن‌ها دیدن کنید. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این جاذبه‌های دیدنی به وبلاگ ما مراجعه کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها بازدید از میدان سنا در تور سنت پترزبورگ تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه تور سنت پترزبورگ سفر به روسیه کلیسا اسحاق مقدس

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه